ScrumEasy | Backlog produktu
19863
post-template-default,single,single-post,postid-19863,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.5,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Backlog produktu

Skoro już wiesz jakie cele klient chce osiągnąć oraz jakie funkcje ma spełniać tworzony produkt, zbuduj na tej podstawie Product Backlog. Rejestr Produktu jest narzędziem zarządzanym przez Właściciela Produktu, którego zadaniem jest maksymalizacja wartości dostarczanej klientowi. Definiuje on zadania do wykonania oraz określa ich priorytety.  Rejestr produktu to wykaz wszystkich funkcjonalności pożądanych w produkcie, który zmienia się w czasie wraz z procesem doprecyzowywania wymagań na etapie tworzenia produktu oraz wraz z jego późniejszym rozwojem.

Jako Właściciel Produktu musisz współpracować z klientem w celu zebrania i zdefiniowania wszystkich elementów Rejestru Produktu i zapewnienia im odpowiedniej kolejności, tak by epiki i historyjki o najwyższym priorytecie znalazły się na szczycie rejestru. Pamiętaj, by dbać o aktualność Rejestru Produktu, ponieważ powinien on nieustannie ewaluować, wraz z Twoją rosnącą wiedzą oraz zmianą uwarunkowań lub szczegółowych potrzeb klienta. Historyjki i epiki znajdujące się w Rejestrze produktu mogą być dodawane, usuwane i modyfikowane przez Właściciela Produktu na każdym etapie realizacji projektu.

Porządkując elementy w Rejestrze produktu korzystaj i wspieraj się  z wiedzą i radą całego zespołu. Nie bagatelizuj też wpływu otoczenia projektu – np.  innych projektów i dostawców.