ScrumEasy | Przyrost funkcjonalności
19875
post-template-default,single,single-post,postid-19875,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.5,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Przyrost funkcjonalności

Zakończenie realizacji sprintu powinno prowadzić do dostarczenia określonego przyrostu funkcjonalności dla Klienta. Informacji o tym, czy przyrost został zrealizowany prawidłowo, dostarcza przegląd sprintu, czyli spotkanie wszystkich członków zespołu scrumowego wraz z interesariuszami produktu. Celem przeglądu sprintu jest przypomnienie ustalonego celu sprintu i odpowiedź na pytanie , czy udało się go osiągnąć. Zespół deweloperski powinien zaprezentować i omówić poszczególne funkcje, które zostały wytworzone oraz omówić stan ewentualnych niezrealizowanych historyjek. Wynikiem przeglądu sprintu powinna być jego retrospektywa oraz aktualizacja backlogu produktu w oparciu o pozyskaną wiedzę. Przegląd sprintu ma być nie tylko podstawą do odebrania (lub nie) zrealizowanych historyjek, ale również pomocą w jak najlepszym zaplanowaniu kolejnego sprintu.

ScrumEasy wesprze Cię w przeglądzie i retrospektywie sprintów – pozwoli odnotować wnioski z ich realizacji oraz dopilnuje, by żadne niezrealizowane zadanie nie umknęło Twojej uwadze. ScrumEasy dostarczy Ci narzędzi ułatwiających ocenę prawidłowości realizacji projektu pod postacią raportów dostosowanych do Twoich potrzeb. Sam zdecyduj jakie informacje dot. przebiegu realizacji kolejnych sprintów są dla Ciebie wartościowe i ważne.