ScrumEasy | Rozpoczęcie sprintu
19871
post-template-default,single,single-post,postid-19871,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.5,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Rozpoczęcie sprintu

Jeśli cały zespól wie już co należy wykonać oraz w jaki sposób to zrobić, nie pozostaje nic innego jak uruchomić zaplanowany sprint. Rozpoczęcie sprintu oznacza zamrożenie listy zobowiązań zespołu, tak by mógł on się skupić na realizacji wyznaczonego celu. Wyznaczenie celu sprintu jest podstawą wzajemnego zobowiązania – zespół zobowiązuje się zrealizować ustalony cel przed końcem sprintu, natomiast Product Owner zobowiązuje się nie zmieniać go w trakcie trwania sprintu. Przestrzegając tej zasady zespół będzie w stanie skupić się na prawidłowej i kompletnej realizacji zdefiniowanych zadań.

ScrumEasy pomaga wyraźnie oddzielić zadania zaplanowane w uruchomionym sprincie od tych, które oczekują na realizację w Backlog. W czasie trwania sprintu zespół deweloperski pracuje w ramach widoku aktywnego sprintu, a jego skupienie nie jest zakłócane przez aktywność innych użytkowników (np. Product Ownera), pracujących nad doprecyzowywaniem kolejnych przyrostów. Widok aktywnego sprintu w ScrumEasy w przejrzysty sposób dostarcza informacji o liczbie zaległych historyjek i zadań, o postępie prac oraz o czasie jaki pozostał do końca sprintu.